Søndersø Bridgeklub

22.10.2019:   3.  Efterårsturnering   (1 ned / op)

                      En aften helt uden substitutter !!

Nr.

Blå række                    (middel = 108)

Point

(1)

 Jørn Erik Hansen & Hans Kvisthøj

138

2

 Niels Chr. Hansen & Villy Jensen

125

3

 Else og Poul Christensen

123

4

 Kirsten og Kaj Rosell

117

5

 Lissi Knudsen & Knud-Thomas Larsen

105

6

 Lis Larsen & Robert Kværnø

102

7

 Kiss og Peter Drengsgaard

101

8

 Inga Jensen  & ”Luffe” Herlufsen

98

(9)

 Ebba og Gert Christensen

93

10

 Grete Bjørn Rasmussen & Finn Møller

78

           Der er ingen præmier til nr. 1 og  nr. 9  i blå række,                 da begge par allerede har fået flasker den første aften.

 

Nr.

Rød række                   (middel = 108)

Point

1

 Astrid Hjortebjerg  & Jørgen Kjeldsen

133

2

 Iris og Bent Jakobsen

121

3

 Inga Sigaard & Susi B. Jensen

120

4

 Jette Hansen & Lis Pedersen

113

5

 Marie og Erik Jensen

109

6

 Aage Glasdam & Jeep Veenhouwer

108

7

 Mai-Britt og Tormod Christensen

106

8

 Hanne Kragh Madsen & Kurt Dallerup

103

9

 Helle Brinkmann & Hans Theil

102

10

 Connie Hansen & Esther Hansen

65

     

           Der er præmier til nr. 1 og  nr. 9.  

  

 

15.10.2019:   2.  Efterårsturnering   (2 ned / op)

Nr.

Blå række                    (middel = 108)

Point

(1)

 Jørn Erik Hansen & Hans Kvisthøj

127

2

 Kirsten og Kaj Rosell

126

3

 Niels Chr. Hansen & Villy Jensen

121

4

 Inga Jensen  & ”Luffe” Herlufsen

114

5

 Lis Riber & Peter Høgstedt

108

6

 Lis Larsen & Robert Kværnø

104

6

 Kiss og Peter Drengsgaard

104

(8)

 Ebba og Gert Christensen

103

9

 Mai-Britt og Tormod Christensen

93

10

 Aage Glasdam & Jeep Veenhouwer

80

 

          Der er præmier til nr. 1 og  nr. 8  i begge rækker,

         men tre par havde allerede  fået flasker den første 

         aften !!

 

Nr.

Rød række                   (middel = 108)

Point

1

 Grete Bjørn Rasmussen & Finn Møller

119

1

 Else og Poul Christensen

119

3

 Anders Rosschou  & Jørgen Kjeldsen

117

4

 Marie og Erik Jensen

116

5

 Jette Hansen & Lis Pedersen

111

6

 Hanne Kragh Madsen & Kurt Dallerup

109

7

 Helle Brinkmann & Hans Theil

102

(8)

 Iris og Bent Jakobsen

101

9

 Inga Sigaard & Susi B. Jensen

100

10

 Connie Hansen & Esther Hansen

86

     

           1)  Lis Riber & Peter Høgstedt spillede for Lissi   

                Knudsen & Knud-Thomas Larsen

          2)  Anders Rosschou spillede for Astrid Hjortebjerg

  


08.10.2019:  1. Efterårsturnering   (
3 ned / op)

Nr.

Blå række                    (middel = 108)

Point

1

 Jørn Erik Hansen & Hans Kvisthøj

122

2

 Lissi Knudsen & Knud-Thomas Larsen

121

3

 Inga Jensen  & ”Luffe” Herlufsen

116

4

 Kirsten og Kaj Rosell

112

5

 Villy Jensen & udeblevet substitut

108

6

 Lis Larsen & Robert Kværnø

106

7

 Mai-Britt og Tormod Christensen

102

8

 Grete Bjørn Rasmussen & Finn Møller

101

9

 Hanne Kragh Madsen & Kurt Dallerup

98

10

 Astrid Hjortebjerg  & Jørgen Kjeldsen

94

 

          Der er præmier til nr. 1 og  nr. 7  i begge rækker

 

Nr.

Rød række                   (middel = 108)

Point

1

 Ebba og Gert Christensen

123

2

 Aage Glasdam & Jeep Veenhouwer

116

3

 Kiss og Peter Drengsgaard

114

4

 Helle Brinkmann & Hans Theil

113

5

 Marie og Erik Jensen

110

6

 Else og Poul Christensen

108

7

 Iris og Bent Jakobsen

106

8

 Jette Hansen & Lis Pedersen

104

9

 Connie Hansen & Esther Hansen

95

10

 Inga Sigaard & Susi B. Jensen

91

 

  

       














Hej!
Prøv at lave din egen hjemmeside ligesom mig! Det er nemt, og du kan prøve det gratis
ANNONCE